Rynek lokat bankowych z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej konkurencyjny. „Powiew świeżego powietrza” może zapewnić nowy gracz jaki się na nim pojawił, a mianowicie – Bank BGŻ Optima. Jest to najmłodsza instytucja na rynku bankowym, a już od samego początku może sprawić niespodziankę największym bankom na rynku depozytowym. Głównym celem tej instytucji jest zbieranie z rynku depozytów, a nie działalność kredytowa.

Lokata dzienna w Banku BGŻ Optima

Lokata dzienna jest tak skonstruowana, aby wyeliminować bardzo uciążliwy podatek od zysków kapitałowych. Możliwe jest to dzięki kapitalizacji dziennej oraz maksymalnemu limitowi wpłaty wynoszącemu 13 500 zł. Lokatę dzienną w BGŻ Optima można założyć już od 1000 zł. Oprocentowanie jest atrakcyjne i wynosi 8,00% brutto, co daje 6,48% netto. Pod względem oprocentowania wydaje się to korzystna lokata. Pewnym minusem jest konieczność założenia wcześniejszego konta oszczędnościowego – BGŻOptima. Dużym plusem jest bardzo krótki czas trwania wynoszący 1 dzień z możliwością ustawienia opcji automatycznego odnawiania. Bank BGŻ Optima zadeklarował, że nie zmieni wysokości oprocentowania do 30 kwietnia 2012 roku. Lokata dzienna w Banku BGŻ Optima wydaje się stosunkowo atrakcyjną ofertą.

Lokaty terminowe w Banku BGŻ Optima

Lokatę terminową w Banku BGŻ Optima można założyć na 1, 3, 6, 12 lub 24 miesięcy. Oprocentowanie jest dosyć dobre, jednakże trochę mniej atrakcyjne w stosunku do lokaty dziennej. Oprocentowanie dla lokaty na 1 miesiąc wynosi – 5,10%, 3 i 6 miesięcy – 5,20% oraz 12 i 24 miesięcy – 5,30%. Lokata terminowa w Banku BGŻ Optima może zostać założona od 1000 zł. Maksymalny limit wpłaty został ustalony na wysokim poziomie bo aż 1 000 000 zł. Klient może ustanowić opcję automatycznego odnowienia na identyczny okres, jak poprzedni.